Jsou výrobky ZUII organic veganské?

Od prvního dne měla společnost ZUII ORGANIC na zřeteli práva zvířat. Všechny naše fantastické produkty se obešly bez testů na zvířatech. Navíc je společnost ZUII ORGANIC držitelem pečetě „Choose Cruelty Free“ – a u organizace PETA je vedena v pozitivním seznamu. Když v roce 2008 ZUII ORGANIC začínala, byla obě tato ocenění brána jako rozhodující, co se ochrany zvířat týče.

Spousta našich receptur byla od začátku veganská. ZUII ORGANIC dnes používá maximální podíl surovin rostlinného původu. Zejména květiny a květy stojí u většiny našich receptur na prvním místě. To ucítíte a zjistíte hned napoprvé, protože pokožka a nos milují rostlinné složky jako růže, jasmín a heřmánek. 

Firma ZUII ORGANIC nabízí milionům uživatelek make-upu na světě, bio alternativu k většinou chemicky zatíženým produktům od velkých kosmetických koncernů. Přitom musí barevnost, účinek a charakter aplikace produktů udržet krok s „běžnými“ výrobky. Jen tehdy dokážeme většinu spotřebitelek přes-vědčit, aby přešly na pravý bio make-up.


A nešlo by to také s čistě veganskými make-up produkty?

Co je u pudrových receptur a podkladů ještě lehce možné, je nejpozději u rtěnek, lesků ap. problém…

 

Včelí vosk např. zajišťuje, aby tyčinky po pokožce lehce klouzaly a receptury byly krásně krémové. Navíc je včelí vosk tisíce let starý a tradiční lék na drsnou pokožku. Při získávání včelího vosku z bio chovu je o včelí národy skvěle postaráno. Poletují si po vydatných letních loukách a kvetoucích bio polích, bzučí v bio jabloních, sbírají pyl a oplodňují tak květy. Právě v době masového vymírání včel kvůli pesticidům představují populace bio včel důležitou součást zdravého ekosystému. K tomu potřebují včely podporu, protože jejich přirozený životní prostor mizí dramaticky rychle. Z našeho hlediska může tuto ochranu včelám poskytnout pouze biologické včelaření. Také a právě proto, aby přežila včela a naše děti. Existuje totiž citát nabádající k zamyšlení, který je připisován Albertu Einsteinovi: „Kdyby včela zmizela z povrchu země, člověku by zůstaly pouhé čtyři roky života…“

 

Ale také tu máme ještě karmín … červené barvivo, které rozvrací mysl jako žádné jiné. Získává se totiž z uschlé krve nopálovce karmínového. Karmín je tradiční, zcela přírodní barvivo. Doprovází lidstvo již od rané doby železné. Ale musí být v 21. století používán ještě karmín? Bohužel, protože dosud nebyla v rostlinné říši nalezena substance, která by tuto intenzivní, čistou a sytou barvu nahradila. Výsledkem pokusů např. s červenou řepou byly červené odstíny s modrým nádechem. Navíc se spousta rostlinných pigmentů vlivem UV záření a kyslíku lehce rozpadá. Pravou alternativou by tedy byla syntetická-chemická barviva. Ale to by opět těžce zatížilo lidstvo a veškerou přírodu (podzemní vody a moře). Je to dilema. Zatím. Protože výzkum pokračuje a možná už zítra bude nalezena přírodní alternativa…

Závěr: Když se podíváme na dnešní veganské hnutí, tak v mezičase dorazila do středu společnosti. Jak úžasné, vždyť i my ze společnosti ZUII ORGANIC se radujeme z rostoucího uvědomění, že by se k přírodě a zvířatům mělo přistupovat se soucitem a respektem. A abychom vám jako spotřebiteli/spotřebitelce rozhodnutí ulehčili, budeme již brzy každý jednotlivý produkt označovat dvěma jednoznačnými symboly.
Včela znamená „vhodné pro vegetariány“, květina „pro vegany“. Aby si každý mohl sám vybrat a sám se rozhodnout!